תפריט נגישות
מידע
(*פוקוס ומעבר מודגש בין אלמנטים)
הצהרת נגישות
גודל טקסט רגיל גדול ענק
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לכבדי ראייה
סגור

מסנני קרני UV

שופכים אור... על מסנני UV

מהם מסנני קרניים אולטרה סגולות?
מסנן של קרינת השמש או מסנן UV הוא חומר אשר מסנן קרינות מסוימות על מנת להגן על העור מפני ההשפעות המזיקות של קרני השמש. מסנני UV הם המרכיבים הפעילים במוצרים להגנה מפני השמש. במהותם, הם מסייעים במניעת כוויות-שמש ונזק לעור.

שני סוגים של קרני UV: שני סוגים של הגנה
לכל אחד משני הסוגים של קרניים אולטרה סגולות השפעה שונה על רקמת העור, ולכן נדרשת נגדם הגנה ספציפית:
קרני UVB (קרניים אולטרה סגולות מסוג B) גורמות לשיזוף ולכוויות שמש. במוצרים להגנה מפני השמש רמת ההגנה מפני קרני UVB מצוינת על-ידי SPF, או 'מקדם הגנה'.

קרני UVA (קרניים אולטרה סגולות מסוג A) גורמות להזדקנות העור ולאלרגיות. במוצרים להגנה מפני השמש רמת ההגנה מפני קרני UVA מצוינת על-ידי האותיות PA, דהיינו מידת ההגנה מפני קרניים אלו.

לכל אזור צרכים שונים...

מקום מגוריכם קובע את רמת הסינון של הקרינה האולטרה סגולה הנדרשת. צרכי ההגנה משתנים על-פי האקלים והחשיפה לשמש, ולכן קיימים סוגים שונים של מסננים מפני קרינת השמש. קרני UVA ו-UVB משתנות, למעשה, בהתאם לקו הרוחב.  
נשים צרפתיות, לדוגמא, חשופות מאד לקרני UVB ואך במעט לקרני UVA. לכן, הן צריכות מסנן קרינה שיסנן את קרני UVB, דהיינו מוצר עם מקדם הגנה SPF גבוה.
נשים אסיאתיות חשופות מאד גם לקרני UVB וגם לקרני UVA ולכן הן זקוקות למגוון מסננים שיסננו את כל הקרניים האולטרה סגולות. קרי - מוצרים עם מקדם הגנה SPF ועם PA גם יחד.

מוצרים רלוונטיים

הגעתם לפוטר, לחץ אנטר לדילוג ולחזרה לתפריט ראשי