מתחייבים ליופי ירוק יותר לכולנו

כמותג היופי הטבעי המוביל בעולם, יש לנו הזדמנות לסייע ביצירת השפעה חיובית על ידי הובלת הדרך לעבר יופי מקיים הנגיש לכול.

הגישה שלנו לקיימות ב-5 צעדים

יותר רכש חברתי

כחלק מהתכניות למקור הרכיבים, אנחנו מכשירים 670 קהילות. עד שנת 2025, יכללו בתכנית 800 קהילות

למדו עוד

מדע ופורמולות ירוקים יותר

בשנת 2019, 91% מהפורמולות של מוצרי טיפוח השיער ניתנים ל*פירוק ביולוגי . בשנת 2025, ניצור פורמולות ביצועיות גבוהות יותר לשיער שלך בעזרת מדע ירוק וביוטכנולוגיות

יותר אריזות ממוחזרות וניתנות למיחזור

בשנת 2019, הודות לשימוש בפלסטיק ממוחזר, חסכנו 3670 טונות שימוש בפלסטיק בתולי. בסוף שנת 2020, בקבוקי פרוקטיס יהיו עשויים 100% פלסטיק ממוחזר באירופה ובארה"ב. בשנת 2025, כל המוצרים שלנו יהיו עשויים 100% פלסטיק ממוחזר ויהיו 100% ניתנים למיחזור, למילוי או לשימוש מחדש.

למדו עוד

יותר אנרגיות מתחדשות

מאז שנת 2025, מרכזי ההפצה שלנו קיצצו את השימוש במים ב-45% ואת פליטות CO2 ב-72%. עד שנת 2025, 100% מאתרי המפעלים שלנו יהיו ניטרלים פחמנית.

למדו עוד

יותר פעילויות למניעת זיהום פלסטיק

אנחנו משתפים פעולה עם עמותת אקואושן כדי להיאבק בזיהום הפלסטיק בחופי הים. שינוע 373 עובדים לטובת יום ניקוי החופים הבינלאומי

למדו עוד

דו"ח קיימות 2019

כדי לדעת עוד בנוגע לפעולות שלנו, אנחנו משתפים את דו"ח הקיימות הראשון שלנו, המבטא את שקיפות המידע

רכש חברתי יותר

בשנת 2019 פעולות שעשינו העצימו 670 קהילות ברחבי העולם. עד לשנת 2025 נגיע ל-800 קהילות שיהיו חלק מהתוכניות שלנו לתמיכה באוכלוסיות מוחלשות בכל העולם.

איך גרנייה עוזרים לחקלאים?
התוכנית: Solidarity Sourcing (רכש חברתי) מעניקה לאנשים שלרוב נמצאים מחוץ למעגל העבודה, 
גישה לעבודה והכנסה קבועה. אנחנו מחוייבים לסחר הוגן לאורך כל שרשרת האספקה שלנו, פועלים כדי לתמוך ולהעצים חקלאים ועובדים, כדי להרחיב את מקורות ההכנסה שלהם ולשפר את פרנסתם. 
בנוסף, אנחנו מספקים להם הכשרות מקצועיות על מנת לשפר את הכישורים שלהם בתחום החקלאות ומתן הידע העדכני ביותר בנושא חקלאות אורגנית.  


איך גרנייה עוזרים לכלכלה המקומית?
אנחנו מאפשרים לבעלי העסקים הקטנים שלנו גישה לשירותי בריאות ורווחה. בשנת 2019 תוכנית 
ה-Solidarity program (רכש חברתי)  עזרה ל-670 קהילות שסבלו ממצוקות כלכליות וחברתיות לשמור על הכנסה 
בסחר הוגן. בנוסף, חברנו לעמותה בינלאומית כדי להעצים אוכלוסיות מוחלשות באמצעות תוכנית גלובלית התומכת במקורות מקיימים, חברתיים וסולידריים. 

מדע ופורמולות ירוקים יותר

בשנת 2019, הפורמולות החדשות שלנו לשמפו ולמוצרי טיפוח לשיער הגיעו לממוצע של 91% פירוק ביולוגי*.
עד 2025 נייצר פורמולות בעלות ביצועים טובים יותר לשיער ולעור, המבוססות על שיטות מדע ירוקות כמו פירוק ביולוגי וביוטכנולוגיה.
*בהתאם לבדיקות ה-OECD 301 או לבדיקות זהות לאלה.

מה המשמעות של מקור מקיים?
כשגרנייה בוחרים ספקים, אנחנו לוקחים בחשבון נושאים אתיים, השפעה על הסביבה וגורמים חברתיים. אנחנו רוצים שהמרכיבים שלנו ייוצרו וייקצרו באופן אחראי ושאינו מזיק לסביבה. זה כולל את החקלאים, שטחי הגידול שלהם, שיטות חקלאיות, קהילות מקומיות ועוד גורמים רבים. 


מדוע מקור מקיים הוא כל כך חשוב?
גרנייה מאמינים שמקור מקיים חשוב כי המטרה שלנו היא להבטיח שחומרים שאפשר לעשות בהם שימוש חוזר יחודשו באופן אופטימלי, כדי להגדיל את המגוון הביולוגי ולצמצם את ההשפעה על שינויי האקלים.


איך אפשר להגן על המגוון הביולוגי?
באמצעות תוכניות כמו ה: Respectable Welfare Program שלנו, גרנייה צורכים את כל הרכיבים המופקים מדבורים בדרכי פעולה מקיימים, כלומר דרך רשת של דבורנים ושל ספקים אחראיים. דוגמה נוספת היא תוכנית ה:Solidarity Sourcing שלנו (רכש חברתי), שנערכת בשיתוף עם ארגון שימור הטבע המקסיקני PRONATURA, שעוזר למשפחות מקסיקניות לאמץ שיטות חקלאות אורגניות, כולל יוזמה לשימור המגוון הביולוגי בשמורות הטבע שסביב החוות שלהם. 


מהי אסטרטגיית מקור הקיימות של גרנייה?
השאיפה שלנו היא שעד שנת 2022, 100% מהמרכיבים המתחדשים שלנו יופקו ממקורות מקיימים. יש לנו מחוייבות מוחלטת להגנה על כדור הארץ ועל המגוון הביולוגי שבו על ידי מינוף המדע הירוק, כדי להציע ללקוחותינו מוצרים באותה איכות גבוהה, תוך הבטחה שכל מוצר של גרנייה יהיה מקיים יותר. כיום יותר ממחצית מהמרכיבים של גרנייה מגיעים ממקורות מתחדשים, ואנחנו מכוונים לכך שעד ל-2025, 100% מהמרכיבים המתחדשים שלנו יופקו ממקורות מקיימים.
הבחירה במקורות מקיימים כוללת גם את אריזות המוצרים שלנו. ב-2019,  100% מקופסאות הקרטון ועלוני השימוש במוצרים שלנו העשויים מנייר - נושאים תו תקן מטעם הנהלת היערות בשיטות מקיימות.


איך גרנייה הופכים להיות ירוקים יותר?
פיתחנו פורמולות חדשות המבוססות על 98% רכיבים ממקור טבעי ומוצרים אורגניים עם תו תקן של ארגון  ECOcert  המצמצמים את טביעת הרגל הסביבתית. 
אנחנו כל הזמן מצמצמים את ההשפעות שיש  למוצרים שלנו על הסביבה. הפחתנו בהצלחה ובאופן משמעותי את שיעורי הפליטה
 של פחמן דו חמצני ואת צריכת המים שלנו בכל מפעלי התעשייה שלנו. אנחנו מפיקים עבור המוצרים שלנו יותר ויותר רכיבים טבעיים
 ממקורות מקיימים, ומוסיפים פורמולות אורגניות מחומרים טבעיים לכל קטגוריות המוצרים שלנו. בשנת 2019 הצגנו קו מוצרים חדש, 
אורגני לחלוטין. שיפרנו ביצועים מקיימים בכל המפעלים שלנו והגברנו שימוש בחומרים מתכלים לאריזות המוצרים, 
במקום השימוש בפלסטיק בתולי. 


מהו מדע ירוק?
מדע ירוק מתייחס לכל המידע המדעי, כולל הידע איך להפוך חומרי גלם טבעיים לרכיבים טבעיים בעלי סגולות ויתרונות באמצעות תהליכי מיצוי הנערכים בתנאי מקיימים ובדרך שאינה גורמת נזק לסביבה. גרנייה רותמים את הידע העדכני ביותר שקיים בתחומי מדעי החיים ומשלבים את
 העוצמה הקיימת בטבע בתוך מוצרים משובחים ומקיימים.


מה זה תירבות ירוק של צמחייה?
שיטות חקלאות המקדמות הפקה של חומרי גלם טבעיים בדרך שאינה פוגעת אלא דווקא משמרת את המערכת האקולוגית, ומצמצמת את הפגיעה בסביבה. 
שיטות כאלה כוללות שימוש מופחת במים, ייצור מופחת של פליטת פחמן וייצור של פחות פסולת. 


איך להיות יצרני יופי אחראיים?
גרנייה היא חלוצת תנועת השקיפות, ומאז שנת 2017 החברה מצהירה בגלוי מהם המקורות של כל רכיבי המוצרים שלה. בשנת 2020  שוב היינו ראשונים, והפעם בשיתוף גלוי 
ומוצהר של ההשפעות שגורמים המוצרים שלנו על הסביבה ועל החברה, וזאת באמצעות מערכת חדשה של תוויות שבהן אנחנו מסמנים את המוצרים.
בכל יום אנחנו מפיקים יותר ויותר מהרכיבים הטבעיים שלנו ממקורות מקיימים, עם פורמולות טבעיות אורגניות המשולבות בכל קטגוריות המוצרים שלנו, כולל הקו החדש של המוצרים האורגניים. שיפרנו את היקף ביצועי קיימות בכל המפעלים שלנו והגברנו שימוש בחומרים מתכלים לאריזות המוצרים, במקום השימוש בפלסטיק בתולי.
האסטרטגיה שלנו של יופי ירוק תאפשר לנו להתקדם עוד יותר באמצעות גישת הקצה-לקצה שלפיה בחרנו לפעול. פירושה של גישה זו הוא מחוייבות לשיפור ההשפעות של המוצרים שלנו לאורך כל מעגל החיים שלהם, סיוע בשימור מקורות טבע, שימוש באנרגיה ירוקה ומניעת ייצור של פסולת.


מה הפירוש של 'פיתוח נוסחה ידידותית לסביבה'?
אנחנו לוקחים בחשבון את כל מעגל החיים של המוצר, ומעבדות החברה מעריכות את ההשפעות שעלולות להיות למוצרים שלנו על הסביבה, אפילו בעוד שנים רבות. מיקוד תשומת הלב
 שלנו נתון לשיפור יכולת ההתכלות של נוסחאות המוצרים שלנו,  צמצום צריכה של מים, וצמצום השפעת המוצרים שלנו על הסביבה הימית. 

יותר אריזות ממוחזרות ומתמחזרות

עד סוף שנת 2020, כל בקבוקי המותג פרוקטיס של גרנייה כבר היו עשויים מפלסטיק ממוחזר וגרנייה חסכה 7,000 טונות של פלסטיק בתולי באמצעות הפחתת משקל האריזות.
גרנייה שואפת לכך שעד שנת 2025 כל אריזות המוצרים של החברה יהיו עשויים מ-100% פלסטיק ממוחזר, ובכך נחסוך 37,000 טונות של פלסטיק בתולי.
אנחנו משיקים דור ראשון של שפופרות עשויות קרטון לאריזת מוצרי טיפוח העור הטבעיים שלנו, ושל השמפו המייצב שלנו, שלראשונה אינו מכיל פלסטיק.

אילו סוגי פלסטיק אפשר למחזר?
רוב סוגי הפלסטיק שגרנייה עושה בהם שימוש כיום לאריזות מוצריה כוללים PET (פוליאתילן טרפתאלט), PP (פוליפרופילן) ו-PE (פוליאתילן). חומרים אלה ניתנים למחזור ולשימוש חוזר
 מספר פעמים, והם מוצרי הפלסטיק הנמצאים בשימוש הרחב ביותר בעולם היום. פלסטיקים מקטגוריית PCR  (מיחזור-לאחר-צריכה) כוללים את כל סוגי הפלסטיק הממוחזרים מפסולת המופקת ממוצרי צריכה. גרנייה מחוייב לעבור לשימוש מלא ב-100% פלסטיק PCR או בפלסטיק ממקורות ביולוגיים, עד שנת 2025. גרנייה מאמין שזוהי אחריות החברה לעורר מודעות לאותם חלקים מהמוצרים, שניתנים למיחזור. אנחנו מפתחים ומפיצים גם סרטוני הדרכה המסבירים על הסוגים השונים של הפלסטיק, ועל הדרכים המגוונות למיחזור שלו. 

 

איך גרנייה מצמצמת כמויות של פלסטיק?
האסטרטגיה שלנו לעיצוב ולפיתוח אריזות ידידותיות לסביבה מבוססת על ארבעה עמודי תווך: שימוש בחומרים בני מחזור, עיצוב חדש וחדשני, מחזור, ושימוש חוזר.

 • חדשנות
  כמה מהחידושים המשמחים שלנו שהביאו לצמצום כמויות הפלסטיק הושקו בשנת 2020.  קרם הלחות BIO HEMP המגיע בשפופרת עשוייה מקרטון ועוד. 

 • מוצרים קיימים
  השאיפה שלנו היא להפחית את משקל הפלסטיק המשמש לאריזות ובמקום הפלסטיק הבתולי שבו השתמשנו עד עכשיו, לעבור לשימוש בפלסטיק ממוחזר או בכזה שניתן למיחזור. 
  לשם כך אנחנו צריכים גורם גדול, רצוי מקומי, למיחזור של פלסטיקים ושל חומרים מקיימים אחרים, אחרי שנצרכו.  אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם ספקי האריזות שלנו ועם יצרני 
  הפלסטיק, במטרה לפתח מקורות חזקים וגדולים לייצור של PCR (פלסטיק ממוחזר-לאחר-צריכה), ומכוונים להגיע ל-100% שימוש עד שנת 2025. 

 • התמורה
  בשנת 2019, השימוש בפלסטיק ממוחזר חסך לנו 3,670 טונות של פלסטיק בתולי. עד סוף שנת 2020, כל בקבוקי הפלסטיק של מוצרי הטיפוח פרוקטיס יהיו עשויים פלסטיק ממוחזר
   גם באירופה וגם בארצות הברית. השימוש בפלסטיק ממוחזר יחסוך 7,000 טונות של פלסטיק בתולי בשנת 2020, במצטבר. עד לשנת 2025, כל המוצרים שלנו יכילו 0% פלסטיק בתולי,
   וכל אריזות המוצרים יהיו ניתנות למיחזור, לשימוש חוזר או אריזות מתכלות, ויחסכו 37,000 טונות של פלסטיק בתולי מדי שנה. 

 • קהילה
  אנחנו משתפים פעולה עם ארגון Plastic for Change, ובכוונתנו למחזר טונות של פלסטיק וגם לספק למלקטי פסולת בהודו הכנסה יציבה ונגישות לשירותים קהילתיים. אנחנו מרגישים
   שזוהי האחריות שלנו לעודד את הצרכנים למחזר. כך נוכל לצמצמם את הזליגה של הפלסטיק אל הסביבה.

איך אנחנו ממחזרים פלסטיק?
פלסטיק שניתן למחזור נאסף, מנוקה וממויין לפי סוגים שונים. לאחר כל אלה הוא עובר גריסה, שטיפה, המסה, וגיבוש לצורה של כמוסות או של גרגרים. 
גרגרי הפלסטיק משמשים ליצירת אריזות חדשות.

קבוצת L'Oreal  הקימה קונסורציום  בשיתוף עם חברת CARBIOS לטובת פיתוח של ביוטכנולוגיה למחזור.* גרנייה תמנף את תוצאת תהליך הפיתוח
 הזה כשתפתח בעזרתו אריזות חדשות, ותסייע בכך לקידומה של כלכלה סיבובית.

*חברת CARBIOS פיתחה תהליך ביו-מחזור אנזימטי למוצרי פלסטיק, המפרק את מבנה הפולימרים לרכיביהם הבסיסיים (מונומרים) אשר שימשו ליצירתם במקור. 
לאחר שהמונומרים מופרדים ועוברים טיהור, ניתן להשתמש בהם שוב וליצור בעזרתם פלסטיק באיכות ביצוע דומה לזו של הפלסטיק הבתולי, בלא שאיבד מערכו תוך כדי התהליך.


איך ניתן לעשות באריזות שימוש חוזר?
גרנייה מחוייב לקידום מערכות לשימוש חוזר או למילוי מחדש ובוחנת שותפויות ומודלים חדשים. יצרנו שיתוף פעולה עם חברת LoopTM  (בצרפת) במטרה לבנות פלטפורמות 
של רכישה מחזורית, שיסייעו להחליף את האריזות החד-פעמיות באריזות פלסטיק הניתנות לשימוש חוזר ועמידות לאורך זמן. 


מהו פלסטיק בתולי?
פלסטיק בתולי הוא כזה שרק יוצר ומעולם לא עבר עיבוד או היה בשימוש במוצר כלשהו. מפעלים למיחזור אוספים פלסטיק בתולי שהושלך לאשפה בידי צרכנים, 
ומשתמשים בו כחומרי הגלם שלהם. גרנייה שואף לחסוך 37,000 טונות של פלסטיק בתולי מדי שנה. אנחו מרכיבים מחדש את אריזות המוצרים שלנו כך שעד שנת 2025 הן
 יהיו כולן ניתנות לשימוש חוזר, ניתנות למיחזור או מתכלות. עד אז, כל המוצרים שלנו אף הם יכללו 0% פלסטיק בתולי, שיוחלף ב- 100% PCR
 (פלסטיק-לאחר-צריכה), או פלסטיק ממקורות ביולוגיים.


איך גרנייה מפחיתה את משקל אריזות המוצרים שלה?
גרנייה מחוייב להקטין את מידת אריזות המוצרים שלה ולהפחית את משקלן ע"י עיצוב מחדש של מכסי פלסטיק ובקבוקי פלסטיק, הסרת ציפוי השקיות והקטנת המידות שלהן.
 אנחנו נמצאים בתהליך פיתוח של אריזה חדשנית ללא פלסטיק, ובוחנים חלופות לאריזות החד-פעמיות. באמצעות הפחתת משקל אריזות המוצרים שלנו, חסכנו בשנת 2019 יותר
 מ-592 טונות של פלסטיק בתולי. אנחנו נמשיך להוריד את משקל האריזות, עד לחיסכון של 858 טונות של פלסטיק בשנת 2020.

עוד אנרגיות מתחדשות

במהלך 15 השנים האחרונות, צמצמנו את צריכת המים במפעלים שלנו ב-45%, ואת פליטת הפחמן-דו-חמצני ב-72%.
עד לשנת 2025, 100% מהמפעלים התעשייתיים שלנו יהיו במאזן פחמן נייטרלי, תודות לשימוש באנרגיות מתחדשות בלבד.

איך מצמצמים פליטה של פחמן דו חמצני?
כל המפעלים שלנו עובדים ללא לאות על צמצום פליטה של פחמנים ע"י הגברה של יעילות האנרגיה, המושגת באמצעות עיצוב טוב יותר של בנייני המפעלים ובידוד טוב יותר שלהם, 
שימוש בטכנולוגיות חסכניות באנרגיה בתהליכים התעשייתיים, ולבסוף, גם באמצעות חיפוש מקורות מקומיים לחיסכון באנרגיה. 
מאמצים אלה עזרו לנו להוריד את רמת עקבות הפחמן שאנחנו פולטים לאוויר ב-72% משנת 2005 ועד 2019. ועדיין, השאיפה שלנו היא להביא את כל המפעלים שלנו 
למאזן פחמן נייטרלי עד שנת 2025. את זאת נעשה ע"י כך שנרתום את הטכנולוגיות המתאימות ביותר לכל מפעל ואתר ייצור: ביו-מיכון, קולטי שמש, ביו-מסה, אנרגיית רוח וכדומה.


איך מצמצמים צריכת אנרגייה?
גם במרכזי הייצור שלנו וגם במרכזי ההפצה, אנחנו ממשיכים לייעל את צריכת האנרגייה עד לאופטימליות, בשאיפה להגיע לשימוש באנרגיות מתחדשות בהיקף של 100%, 
עד לשנת 2025. 


איך מצמצמים את צריכת המים?
גרנייה מחשב מחדש את כל נושא השימוש במים כדי לצמצם משמעותית את השימוש התעשייתי במים בכל אתרי החברה. יש לנו כבר שלושה מפעלים עם "לולאות מים" שבהם 
100% מהמים התעשייתיים המשמשים, למשל, לניקוי ולקירור, מותפלים, ממוחזרים וחוזרים לשימוש. אנחנו לא זקוקים יותר למים טריים לצורך תהליכים אלה. 
באמצעות התפלה ושימוש חוזר במים באיכות גבוהה בלולאה אינסופית, אנחנו מצליחים לצמצם את השימוש במים ואת ההשפעה הכוללת של המפעל על הסביבה, בכלל. שלושת המפעלים שלנו עם "לולאות המים" חסכו יותר משמונה מיליון ליטרים של מים בשנת 2019 בהשוואה ל2018, והיוו השראה למפעלים רבים נוספים ברחבי העולם.


איך גרנייה מצמצם את השפעת הפחמן שנפלט ממפעלי הייצור שלה?
כחלק מהמאמצים המתמשכים שלנו לצמצם את ההשפעה הסביבתית של המוצרים שלנו, אנחנו מעודדים את כל אתרי הייצור של גרנייה להגיע למאזן פחמן נייטרלי, ולאמץ 100% 
אנרגיה מתחדשת בתוך חמש השנים הקרובות. 

עוד דרכים להילחם בזיהום פלסטיק

בשנת 2020 גרנייה החלו בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון Ecoocean מתוך מטרה משותפת להיאבק בזיהום הפלסטיק בחופי הים. ב-21 בספטמבר שינענו 355 עובדים מכל העולם ליום ניקוי החופים
הכלל עולמי. ב-19 בספטמבר 2020, הצטרפנו ליום ניקוי לשימור האוקיינוסים במאמץ המתנדבים הגדול ביותר בעולם כנגד זיהום הפלסטיק.

אילו פעולות נוקט גרנייה להגנה על האוקיינוסים?
כדי ליייצר השפעה חיובית במעגלים שמעבר לעולם היופי, יצרנו שותפות עם Ocean Conservancy, ארגון בלתי ממשלתי הפועל מזה שלושים שנה להצלת האוקיינוסים מזיהום הפלסטיק.
 בכוחות משותפים אנחנו מתכוונים להעלות מודעות לחשיבותם של ניקיון האוקיינוסים והחופים, ונעודד את העובדים שלנו ואת הצרכנים שלנו להשתתף ביום ניקוי החופים הבינלאומי השנתי,
 יום המאמץ ההתנדבותי הגדול בעולם הנלחם בזיהום הפלסטיק באוקיינוסים.
אנחנו משתפים פעולה גם עם ארגון Plastics for Change המתחזק קהילה של מלקטי פסולת בהודו, מעניק להם תעריף הוגן עבור איסוף פלסטיק שהושלך, משפר את תנאי העבודה שלהם ומקדם מחזור.


מהו זיהום פלסטיק?
זיהום פלסטיק הפך בעשרות השנים האחרונות לאתגר אמיתי . כיום מיוצרים בעולם יותר מ-350 טונות של פלסטיק בשנה, ורק 20% מפסולת הפלסטיק בעולם כולו עוברת למיחזור. 
כל היתר הופכים לפסולת ומזהמים את הסביבה. יותר מ-75% מהפלסטיק המיוצר כיום בעולם הופך לפסולת. פסולת פלסטיקה מזיקה לחיות הבר ולמערכת האקולוגית, 
ותורמת גם לשינויים אקלימיים.  


כמה פלסטיק יש באוקיינוסים?
עד 12.7 מיליוני טונות של פלסטיק דולפים אל האוקיינוסים מדי שנה. מדענים מעריכים כי עד לשנת 2050 הפלסטיק באוקיינוסים יכריע את הדגה. בכל דקה, העולם משליך היום
 לאוקיינוסים פלסטיק בכמות הזהה לזו שמכילה משאית אשפה מלאה. 
(מקור: תוכנית האו"ם לסביבה, https://environmentlive.unep.marinepollution).  


איך הפלסטיק מגיע לאוקיינוסים?
זיהום הפלסטיק באוקיינוסים נגרם בעיקר כשלאנשים אין אפשרות להיפטר מהפסולת שלהם בצורה אחראית. במקום לעשות זאת, פסולת הפלסטיק חודרת לנהרות מקומיים, 
הזורמים בסופו של דבר אל האוקיינוסים. לב הבעייה נעוץ בכך שרוב פסולת הפלסטיק מקורו במודלים עסקיים התומכים בייצור אריזות חד-פעמיות, טיפול כושל בפסולת אשר גורם 
לדליפה של פלסטיק אל הסביבה, ושרשרת אספקה המייצרת כיום פי חמישה יותר פלסטיק בתולי מאשר פלסטיק ממוחזר.


מהן ההשפעות שיש לפלסטיק על האוקיינוסים?
יותר מ-800 מינים של בעלי חיים ימיים מושפעים מזיהום הפלסטיק, בין אם הם בולעים אותו, מסתבכים בו או מורעלים על ידו. הפלסטיק גורם למותם של מיליוני עופות מים ושל יונקים 
ימיים, מינים מסויימים של בע"ח ימיים נמצאים כבר על סף הכחדה בשל זיהום הפלסטיק באוקיינוסים. צריכת פלסטיק ע"י יצורים ימיים היא בעיה שמתפשטת באמצעות שרשרת המזון
 אל בעלי חיים ימיים רבים יותר ויותר, ולבסוף אל בני האדם האוכלים אותם.  פלסטיק בימים מזהם בסופו של דבר גם את מי האוקיינוסים, מפחית את רמות החמצן ומשפיע על יכולת
 ההישרדות של בעלי חיים ימיים ובכללם לווייתנים, דולפינים ופינגווינים. ציפורים וחיות יבשה נלכדות באחיזות חנק של מוצרי פלסטיק בחופים. הפלסטיק מהווה איום של ממש על תפקוד
 המערכת האקולוגית הימית, וחלקיקי פלסטיק זעירים הצפים באוקיינוסים רעילים עבור כל היצורים החיים באשר הם. 

הורידו את דו"ח הקיימות שלנו לשנת 2019