שלוש נשים עם צבעי שיער חום אדום ובלונדיני שלוש נשים עם צבעי שיער חום אדום ובלונדיני

איזה צבע לשיער מתאים לי?

איך לבחור צבע לשיער הנכון לנו ביותר

אין ספק שמדובר בשאלה נפוצה ביותר, שמופנית אליי על בסיס יומיומי. לא פשוט לענות על השאלה, שכן מדובר במספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון. צבע שיער יכול להיבחר לפי טעם אישי, התאמה לצבע העור או העיניים, או אפילו כהתאמה לצרכים אינדיבידואליים, למשל- צמיחה זריזה במיוחד של שורשי שיער לבן. אנסה לעשות לכם מעט סדר, כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

איזה צבע לשיער מתאים לי?

נתחיל בטעם אישי. לפני שנגדיר צרכים ומטרות, עליכם לברר עם עצמכם: מה אני מעוניין לשדר בעזרת המראה החיצוני שלי? שיער הוא דומיננטי, ולעיתים קרובות מכתיב את הטון של הלוק כולו. אם ברצונכם לשדר קלילות, מראה רענן, טבעי וחיוני, בחרו בצבע קרוב או זהה לצבע שיערכם הטבעי. אם ברצונכם לחדד את הלוק ולהעצים אותו, חזקו את מה שיש: הפכו שיער בהיר לבלונדיני יותר, או שיער חום כהה לשחור. אם חפצתם לסובב ראשים, לכן על צבע אהוב שמחמיא לכם: אדום, סגול, כתום ועוד. אם אתם מתחברים לסגנון, בדקו את גוון 6.60, אדום סקסי, או 7.40 – כתום לוהט, מסדרת צבעי השיער OLIA. תוצאת הצבע המתקבלת עוצמתית ומרהיבה.

דבר נוסף שיש לשקול הוא מצב שיערכם טרם הצביעה. אם מדובר בשיער יבש וחסר חיות, מומלץ ביותר לבחור בצבע שיער המכיל בתוכו קוקטייל מרוכז של שמני הזנה, כמו COLOR NATURALS של GARNIER. תערובת השמנים (במקרה זה- שמן זית, שמן אבוקדו וחמאת שיאה) תטפח את השיער ותעניק לו לחות והזנה משקמת, לצד צבע חי וזוהר. במקרים של רגישות ידועה לאמוניה, רכיב מרכזי בצבעי שיער, בחרו בצבע שיער ללא אמוניה, כגון OLIA של GARNIER. בצבעי השיער שבסדרה, מחליפים שמנים מיוחדים את רכיב האמוניה, והם מסייעים בהחדרת הגוון אל סיב השיערה, ללא הרגישות וללא הריח האופייני לאמוניה, שמתלווה לצביעת שיער בדרך כלל.

צבע שיער מחמיא הוא צבע שמתמזג בהרמוניה עם תווי הפנים, צבע העיניים והעור, או כזה שמדגיש אותם. לפי תורת צבעי השיער, לכל גוון ישנם תתי גוונים שיש לקחת בחשבון, ואיתם גם ניתן "לשחק" עם המראה הסופי. לדוגמה: ידוע שצבע כתום או אדום מדגיש מאוד עיניים ירוקות. האם תצטרכו לצבוע את שיערכם בכתום – אש? לאו דווקא! תוכלו לבחור בצבע חום עם תת גוון אדמדם; השתקפות הגוונים האדמדמה תבלוט תחת השמש ותחמיא לכם מאוד. עיניים כחולות יודגשו עם צבע שיער כהה יחסית, שיש בו תת גוון ערמוני, כחול או סגול; ולעיניים חומות יחמיא כל צבע כמעט. לגבי גוון העור, העדיפו ניגודיות, שכן זו מדגישה היטב תווי פנים: לבעלי עור בהיר יתאים מאוד צבע חום, בעוד לשזופים יתאימו גווני שמש. לבעלי עור כהה אנחנו ממליצים ללכת על קשת גווני החום הכהה, ולשחק עם תת הגוון לפי הטעם האישי.

הדבר האחרון שיש לקחת בחשבון, הוא את שגרת החיים שלכם. האם אתם מעוניינים בצבע שיער רק כדי לחזק את הגוון הטבעי ולהעצים אותו?אם כן, סדרת COLOR NATURALS תתאים לכם בדיוק, שכן היא מציגה קשת של גוונים טבעיים מאוד שמתמזגים נהדר עם צבע קיים. אם יש לכם שיער לבן שמתגלה במהירות בשורשים, מומלץ לבחור בגוון בהיר יחסית, על מנת שהצמיחה לא תבלוט לעין בשלביה הראשונים.

בשורה התחתונה, שיער הוא הכתר שלנו. צבע שיער אמור לשקף את האישיות שלנו. אני מקווה שסיפקתי קצת מידע שיעזור בהתאמת צבע לשיער, אך בסופו של דבר- אם אתם מרגישים בטחון וגאווה בשיערכם, אוהבים את הצבע ומתחברים אליו- אזי מצאתם את הצבע הנכון.מאת עדי פרג'י, מנהלת הדרכה גרנייה