תפריט נגישות
מידע
(*פוקוס ומעבר מודגש בין אלמנטים)
הצהרת נגישות
גודל טקסט רגיל גדול ענק
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לכבדי ראייה
סגור

עור הפנים בקיץ- מה חשוב לדעת ולעשות?

מאת: עדי פרג'י, מדריכה ראשית גרנייה

במהלך היום, בכל עונה, נדבק לעור הפנים לכלוך רב. זיהום האויר, עישון, איפור, כל אלה חוסמים את הנקבוביות. בקיץ במיוחד, ניקוי פנים חשוב אף יותר: החום הרב גורם להפרשות (זיעה, שומן) אשר תורמות להישארות הלכלוך על עור הפנים. בלילה, העור מתפנה להתחדש ולהשתקם. על מנת לסייע לו לבצע זאת ללא הפרעה, עלינו לסלק ממנו את שאריות הלכלוך, להסיר את האיפור ולחטא את העור.

איך ננקה?

נבחר תכשיר המתאים לסוג העור שלנו, ומרקם – בהתאם להעדפתנו האישית. כיום, עולם הקוסמטיקה מציע לנו מרקמים רבים מאוד של מוצרי ניקוי: מי מיסלר, סבון נוזלי, ג'ל, סבון גרגירים (פילינג לפנים) עדין או גס, מסכת ניקוי, קצף ועוד.

ניקיון לעור שמן /מעורב

כדי למנוע וגם לטפל בעור שמן, ואולי גם באקנה המתלווה אליו, העור זקוק לניקוי יסודי של הפנים, לאיזון רמת השומן, ולכיווץ הנקבוביות. התהליך מתחיל עוד לפני הופעת הפצע. טיהור, איזון, חיטוי וניקוי אלו הן מילות המפתח לטיפול נכון בעור שמן.

קיימים מגוון תכשירים שיכולים לעזור בטיפוח ושמירה על העור הפנים והפחתת השמנוניות; כדאי לבחור תכשירים המכילים חומצה סליצילית ואבץ. החומצה הסליצילית מסייעת בחידוש התאים ובכך מונעת את סתימת הנקבוביות, בין היתר לחומצה הסליצילית תכונת ייבוש, לכן היא מנטרלת את המראה המבריק של עור שומני. אבץ הוא מינרל בעל תכונות מרפאות המסייעות בטיפול באקנה.

חשוב להקפיד על שימוש יומיומי, בוקר וערב בסבון פנים ( לדוגמא ג'ל ניקוי) ולאחר מכן נחטא בעזרת צמר גפן ומי פנים, כשהדגש במי הפנים, הוא על טיהור לכן נעדיף שיכיל חומצה סליצילית ואבץ.

אם פניכם מלאות כרגע בפצעי אקנה, הימנעו משימוש בסבון גרגירים, העלול לגרות את הפצעים או לפצוע את העור.

מה השלב הבא?

אחרי שהסרנו את האיפור והלכלוך, חשוב לחטא את עור הפנים על ידי שימוש במי פנים. מי פנים מכווצים את הנקבוביות ומגנים מפני חדירת לכלוך ומזיקים לעור, מחזירים את הלחות לפנים ומותירים את העור רך ונעים. אני ממליצה על שימוש במי פנים בעלי רכיבים פירותיים, שפועלים כנוגדי חימצון נגד הרדיקלים החופשיים שפוגעים לנו בעור.

טיפוח עור הפנים יסתיים עם "כוס מים": חשוב מאוד למרוח קרם לחות לפנים, כדי להזין את העור ולהשלים את התהליך. גם בעלי עור מעורב או שמן חייבים למרוח לחות! עור שמן מפריש שומן, שנוצר ע"י בלוטות החלב בעור. לחות היא מים. אם נייבש עור שמן ולא נחזיר לו מים, העור ייצר שומן רב אפילו יותר, כדי לחפות על החסר. קרם פנים טוב יתאים לסוג העור שלכם, אינו יכביד וישמור על האיזון שלו.

ומה אם אין לי כוח להסיר את האיפור וגם לנקות את הפנים לפני השינה?

גם לזה יש פתרון! היום קיימים תכשירי 2 ב-1, שנועדו לקצר לנו את שגרת הטיפוח ולחסוך לנו זמן. קני סבון פנים המכיל פעולת ניקיון והסרת איפור גם יחד, או מי מיסלר, שמסירים איפור ומרגיעים את העור.

 

האם אני חייב למרוח קרם לחות בקיץ? העור ממילא מזיע ולח...

על אחת כמה וכמה! אנחנו מאבדים נוזלים בחום הכבד, וגם העור זקוק לקבל בחזרה את הנוזלים שאבדו. השתמשו בקרם לחות קליל שיגרום לכם לחוש רעננות ולא כבדות, וישמור על העור ביום ובלילה. חשוב להקפיד למרוח את הקרם על גבי עור פנים נקי מאיפור ומלכלוך.

הגעתם לפוטר, לחץ אנטר לדילוג ולחזרה לתפריט ראשי