עץ עם ענפים ועלים עץ עם ענפים ועלים

מה המשמעות של תו תקן אורגני של אקוסרט ואיך הוא שונה מהתו של קוסמוס?

כיום, רב האנשים מתעניינים מאוד במרכיבים של המוצרים בהם הם משתמשים. אם חשוב לך לקבל תעודת אחריות על כך שהמוצר שבחרת הוא באמת אורגני ועומד בכל התנאים, כנראה שכבר נתקלת במונחים כמו אקוסרט וקוסמוס בעבר.
הכנו עבורך מדריך מהיר על המשמעות של תוי התקן השונים ומה ההבדלים ביניהם.

מה המשמעות של תו תקן אורגני של אקוסרט ואיך הוא שונה מהתו של קוסמוס?

אקוסרט או קוסמוס? אם את לא בטוחה מה המשמעות של תו תקן אורגני, הנה הסבר מהיר.

עולם מוצרי הטיפוח האורגניים נמצא בפריחה של ממש בשנים האחרונות אבל כשיש כל כך הרבה תכשירים שטוענים שהם אורגניים, איך תדעי מה באמת הם מכילים? בדיוק בשביל זה נוצר תו התקן האורגני. בעבר כצרכנית יכולת לבחור בין כמה סוגים של תו תקן אורגני, שלכל אחד מהם חוקים משלו. בינואר 2017 נוצר תו התקן קוסמוס, כדי לאחד את כל התקנות והדרישות תחת קורת גג אחת וליצור רשימת הנחיות מסודרת לתחום הקוסמטיקה הטבעית והאורגנית בכל מדינות אירופה.

מה הפירוש של אקוסרט?
אקוסרט הינו גוף ההסמכה הראשון שפיתח תו תקן לקוסמטיקה טבעית ואורגנית. החברה, שנוסדה בצרפת בשנת 1991, הפכה לנציגה הרשמית לתו הסמכה אורגני, בקרב צרכנים ובעלי מקצוע כאחד. זו גם הסיבה שתו תקן הקוסמוס פועל בהתאם להנחיות אקוסרט בנושאי אספקה, ייצור, שיווק ובקרה של מוצרים קוסמטיים אורגניים.

מה המשמעות של תו התקן האורגני של קוסמוס?
תו התקן קוסמוס מאגד תחתיו תווי תקן של 5 עמותות אירופאיות מצרפת, גרמניה, איטליה ואנגליה כדי ליצור תו תקן אחיד - הקוסמוס.
כדי להתהדר בתו התקן האורגני של קוסמוס יש לייצר מוצרים ממרכיבים אקולוגיים מתוך רשימה מאושרת בלבד. הרכיבים שאינם מורשים להיכלל ברשימה כוללים חומרים שהונדסו גנטית, פרבנים, פנוקסיאתנול, ננו חלקיקים וסיליקונים, פולאתילן גליקול, מבשמים וצבעים סינתטיים ומרכיבים שמקורם בבעלי חיים - אלא אם כן הם מיוצרים באופן טבעי, כמו חלב, דבש וכו'. נדרש מינימום של 20 אחוז תוכן אורגני למוצרים ללא שטיפה, לפחות 95 אחוז מרכיבים טבעיים בסך הכל, וכאשר הדבר מתאפשר - קידום שימוש במוצרים עשויים ממשאבים מתחדשים ולא מתכלים. כך לדוגמה ספריי ביו עשיר בארגן של גרנייה או ג'ל לניקוי וטיהור ביו פרש על בסיס עשב לימון של גרנייה, הם רק חלק ממגוון מוצרים בהם נעשה שימוש ברכיבים טבעיים, אורגניים וטבעוניים שהשימוש בהם אקולוגי ועומד בסטנדרטים האתיים המחמירים.

פרמטר נוסף לקבלת תו התקן של קוסמוס הוא אריזה אקולוגית שניתנת למחזור ועושה שימוש במינימום חומרים. כדי לייצר אריזות לפי תו התקן הזה, על החברה לעמוד בסטנדרטים מחמירים לסילוק פסולת. בנוסף, כל חברה, יצרן או ספק שמעוניינים לקבל את תו התקן של קוסמוס נדרשים לצלוח ביקורת שנתית קבועה המבטיחה שכל הדרישות אכן מתקיימות.

בימים אלה גרנייה ביו שמחה להציע מבחר רחב יותר של מוצרים עם תו התקן האורגני של קוסמוס. כל מוצרי ה-ביו של גרנייה נושאים על האריזות את תוי התקן האורגניים של אקוסרט וקוסמוס, במטרה להבטיח לך איכות ומחויבות לשגרת טיפוח אורגנית אמיתית.

לחצי כאן למידע נוסף על מוצרי ביו החדשים של גרנייה.