21604 950x543 21604 768x432

למה מסכת פנים שמכילה פחם היא דרך נהדרת להסיר סבום וזיהומים מהעור?

פחם משמש לא רק כחומר בערה או ככלי לשירטוט. הוא גם סופג סבום וזיהומים מהעור, מה שהופך אותו לרכיב ייחודי, מושלם למי שיש לה עור שומני או נטייה לראשים שחורים, כי הפחם שוטף בעדינות זיהומים ומותיר את העור רענן ונקי.

כיצד שימוש בפחם פעיל מסייע להיפטר מזיהומים ולשפר את עור הפנים שלי?

פחם הוא מרכיב רב-תכליתי שנעשה בו שימוש מגוון במשך מאות שנים, החל מחומר בערה ועד לכלי לכתיבה או לסינון מים. אבל מה עושה את המרכיב הזה שונה מאחרים, ואיך אפשרלהשתמש בו לטיפוח העור?

מה הופך את הפחם לאפקטיבי כל כך?
את התשובה אפשר למצוא במבנה הכימי. פחם פעיל הוא תוצאה של תהליך לא כימי בו מחממים אותו בטמפרטורה גבוהה מאוד. זה נותן לחומר שטח פנים גדול יותר שמאפשר לחלקיקים לחלחל דרכו גבוהה עוד יותר מבעבר, כלומר - כמות זעירה של פחם פעיל יכולה לספוג כמות משמעותית של שומנים ומזהמים.
איך הפחם משפיע על העור?
את וודאי תוהה מה הקשר של כל המידע הזה לטיפול פנים, והאם חומר שמשמש באופן שגרתי בבתי חולים לפינוי רעלים מהמערכת יכול להשפיע באותה מידה על העור?
במילה אחת, כן! הרעיון שמאחורי זה הוא שפחם שטופל בצורת החימום הזו ממש הופך למגנט שמושך וסופג לכלוך ושומן.
אז במקום רק לשטוף את החומרים המזהמים, הפחם ממגנט וסופג אותם הרחק מהעור. החומרים הלא רצויים הופכים לחלק מהפחם, ואותו אנחנו שוטפים בקלות ובמהירות.

איך לשלב שימוש בפחם בשגרת היומיום שלך
יכולות הספיגה של הפחם זוכות להכרה רבה בשנים האחרונות וכיום הוא נמצא בשפע של מוצרי טיפוח. מכיוון שהוא פועל ביעילות ל*הסרת סבום* (שמני הלחות שעורך מייצר באופן טבעי), אפשר למצוא את המרכיב היעיל הזה בתכשירי ניקוי לפנים, מסירי איפור, מסיכות לשיער ועוד.
בהקשר של *מסיכות פחם*, פחם פעיל יכול להיות חלק משמעותי מאוד מנוסחה מאוזנת. לאלו מאיתנו עם עור שמן שנוטה לכתמים, אדמומיות או ראשים שחורים, מוצרים כמו מסכת פיל אוף מתקלפת עם פחם פעיל יעילים ביותר.
אם את מחפשת מוצר עם תכונות לחות נוספות, נסי את מסיכות הבד שמכילות פחם ואצות, או פחם ותה שחור, שתיהן רוויות בסרום שנועד לטהר, להרגיע ולהחדיר לחות לעור תוך 15 דקות בלבד.
ניתן להשתמש בפחם גם בשילוב עם חומצה סליצילית, הממיסה חומרים מזהמים שמצטברים על העור ועלולים לגרום להופעתן של נקבוביות, עודפי שומן או שאריות איפור. בנוסף, לפחם יש גם תכונות אנטי בקטריאליות.
מוצר רב תכליתי מעולה שכולל גם חומצה סליצילית וגם תמצית אוכמניות הוא פיור אקטיב 3 ב-1 של גרנייה:

זוהי מסיכת פנים המכילה פחם ויכולה להסיר את עודפי השומן והחלב בעור, לטהר, להקציף, לקלף ולהפחית ברק מבלי להותיר את עורך יבש או מעקצץ.
אם את סובלת מעור אדמומי, שומני, עם נטייה לפגמיםאו לגירויים, או שאת פשוט רוצה לעזור לעור ולהחזיר לו את הזוהר הבריא שלו - פילינג פחם פעיל או מסיכת קילוף יכולים להיות בדיוק הפתרון ששגרת טיפוח העור שלך חיכתה לו.