תפריט נגישות
מידע
(*פוקוס ומעבר מודגש בין אלמנטים)
הצהרת נגישות
גודל טקסט רגיל גדול ענק
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לכבדי ראייה
סגור

מיתוסים על טיפוח שאפשר לנפץ

מאת: עדי פרג'י, מדריכה ראשית GARNIER

לכולנו יש אמונות שונות כשמדובר בעור הפנים שלנו. משהו ששמענו מאמא כשהיינו צעירות, דבר או שניים שקראנו בעיתון, או הפעולה הזו שהחברה עם העור המושלם עושה. האם אפשר לוותר על קרם עיניים ולמרוח את קרם הלחות הרגיל שלנו גם שם? מה הסיפור של סבון גרגירים? איך מנקים עור יבש, ולמה אני צריך קוסמטיקאית אם אפשר להוציא את "השחורים" לבד?

עדי פרג'י, מנהלת ההדרכה של GARNIER, עושה לכם קצת סדר בבלגן:

עדיף לשים קרם יום מאשר קרם לילה- לא נכון! לכל אחד מהם חשיבות שונה. ביום, העור "מגן" על עצמן מפני המפגעים הסביבתיים, דוגמת לכלוך, אבק וזיהום אויר. בלילה, לעומת זאת, העור מתפנה להתחדשות ולנשימה; לכן כדאי להשתמש בקרם לחות ללילה עם רכיבי הזנה, שכמובן לא כולל SPF.

לישון עם איפור זה לא נורא- טעות קולוסאלית! בלילה, בעוד העור שלנו מפנה את משאביו להתחדשות, עלינו לאפשר לו "לנשום" ולהסיר את האיפור והלכלוך מפנינו. במידה ולא נעשה זאת, עשויות להתפתח דלקות בנקבוביות הסתומות, דבר היכול להביא להופעת פצעונים על הפנים. אין לכם כוח להסיר ולנקות? בחרו במוצר 2 ב-1, כמו מי מיסלר, שיקצר עבורכם את הזמן.

עור שמן לא צריך קרם לחות- טעות! עור שמן מפריש חלב, או במילים אחרות- שומן. קרם לחות הוא המים שהעור שלנו שותה. גם עור שמן זקוק למים שלו. לאחר ניקויים המתאימים לעור שמן, אשר נוטים לספוח את השומן וגם נוזלים אחרים, מומלץ ורצוי להשיב לעור את הלחות, בעזרת קרם לחות המתאים לעור שמן. בשוק קיימים קרמי לחות במרקם קליל המעניקים מרקם מאט לעור, המתאימים במיוחד לבעלי עור שמן.

אם יש "ראשים שחורים", אפשר להוציא אותם לבד באמבטיה- לא מומלץ! נכון שזה מפתה. נכון שבאמבטיה, בזמן מקלחת חמה, העור מתרכך וקל יותר ללחוץ ו"להוציא" את הראשים השחורים. אך האמת היא, שברגע שאנחנו מוציאים את הנקודות השחורות, אנחנו בעצם משאירים את הנקבוביות פתוחות, והדבר עשוי להזיק (לכלוך עשוי להצטבר בהן באופן מיידי). בנוסף על החשש מפציעת העור בעת הלחיצה, הוצאת ראשים שחורים היא פעולה שרצוי לעשות אצל קוסמטיקאית מורשית בלבד, שתדע לרכך היטב את העור טרם ההוצאה, וגם לסגור היטב את הנקבוביות לאחר מכן. ביכולתנו לצמצם את הופעת ה"ראשים השחורים" לאורך זמן, אם נשתמש בניקוי פנים שמעניק ניקוי עמוק לנקבוביות, כגון אקספוברשר בעל מברשת הסיליקון העדינה, או PURE פחם עם גרגירים. לחיצות? מחוץ לתחום!

אם הסרתי את האיפור במסיר איפור דו פאזי, אני פטורה מלנקות את הפנים- לא מדויק. תלוי באיזה אופן בחרנו להסיר את האיפור. בשוק קיימים סבונים הנקראים "2 ב-1", המכילים, נוסף על הסבון, גם מסיר איפור בתכשיר אחד. גם מי מיסלר מנקים ומסירים איפור בפעולה אחת, כך שאם השתמשתם בתכשיר משולב, אתם אכן פטורים. אך במידה והשתמשתי במסיר איפור נטו, עליי לנקות את הפנים לאחר מכן.

למסיר איפור דו-פאזי לחצי כאן 

שגרת טיפוח נכונה מורכבת משלושה שלבים: ניקוי, חיטוי ולחות- נכון! לאחר הניקוי, שיכול להתבצע עם תכשיר במרקם לבחירתכם ובהתאמה לסוג העור, יש לחטא את הפנים בעזרת מי פנים. החיטוי מסיר שאריות לכלוך אחרונות וסוגר היטב את הנקבוביות. לאחר מכן, עלינו להשיב לעור את הלחות, ולמרוח קרם לחות המתאים לסוג העור שלנו. אם תתמידו בשגרה זו מספר ימים, תראו בודאות שינוי לטובה במראה עור הפנים!

איזור כתבות וטיפים לחץ אנטר לדילוג אזור זה
הגעתם לפוטר, לחץ אנטר לדילוג ולחזרה לתפריט ראשי